top of page

Neler Yaptık?

İzmir Psikososyal İlk Yardım

İzmir depremi sonrasında psikolojik olarak olumsuz etkilenen bireylere yönelik 1-15 Kasım 2020 tarihleri arasında çevrimiçi gönüllü psikososyal ilk yardım sağlanmıştır. 

İZMİR-removebg-preview.png
Gönüllü Oryantasyonu

Herkes İçin Psikolojik Destek'in gönüllü üyeleri ile tanışmak, etkileşim sağlamak ve beraber olmak amacıyla 9 Kasım-30 Kasım ve 5 Kasım-26 Kasım tarihleri arasında uyum süreci sağlanmıştır.

GÖNÜLLÜ_ORYANTASYONU-removebg-preview.png
Paylaşma Festivali
#PaylaşmaGünü Logo.png

Uluslararası bir kampanya olan #GivingTuesday’in Türkiye uygulaması olan #PaylaşmaGünü, ilk defa 1 Aralık 2020’de kutlanmıştır. Herkes İçin Psikolojik Destek, “Paylaşma Festivali” projesi ile bireylerle bilgiyi, zamanı, psikolojik desteği paylaşmak; yürütülen bağış kampanyasından ve Herkes İçin Psikolojik Destek yapılanmasının faaliyetlerinden bireyleri haberdar etmek amacıyla HİPD’e üye alımları açılmış, webinar programları düzenlenmiş, bireylere ücretsiz psikolojik destek verilmiş, ekip adına bir bağış kampanyası başlatılarak 21 Kasım- 6 Aralık 2020 tarihleri arasında bu günde yer almıştır. 

Erişilebilir Psikolojik Destek

Herkes İçin Psikolojik Destek bünyesinde bulunan gönüllü psikolojik danışman ve psikologlarımızın topluma, karşılığında ücretin zorunlu olmadığı bir şekilde toplumla psikolojik desteği sağlıklı bir şekilde ve ücretsiz olarak buluşturmak adına 15 Ekim 2020-8 Aralık 2020 tarihleri arasında toplamda 70 danışana psikolojik destek sağladığı projedir. 

ERİŞİLEBİLİR_PSİKOLOJİK_DESTEK-removebg-preview.png
Veli Akademileri
Veli akademisi 2.jpeg
Veli Akademisi 1.jpg

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bir projesi olarak başlatılan "Veli Akademileri" kapsamında Herkes İçin Psikolojik Destek olarak 22 Aralık 2020-16 Şubat 2021 tarihleri arasında Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği kapsamında 5 ayrı konuşmacının farklı başlıklar altında instagram canlı yayını gerçekleştirerek veliler başta olmak üzere katılımcılar bilgilendirilmiştir. 

Psikolojik Destek Köprüsü

1 ay eğitim, 3 ay uygulama olmak üzere 12 Mart-30 Haziran 2021 tarihleri arasında PDR ve psikoloji bölümlerinde öğrenim gören bireylerden oluşan stajyerler ön görüşme ve danışan yönlendirme eğitimleri almış, psikolojik destek başvurusunda bulunan gerçek danışanlar ile güvenli bir ortamda bir araya gelerek Türkiye’deki danışan profilini tanıma fırsatı bulmuştur.

Psikolojik Destek Köprüsü logo-şeffaf.png
Süpervizyon Pilot Çalışma
İş Ekibi Araştırma

21 Eylül-16 Kasım 2020 tarihleri arasında 3 psikolojik danışman, 3 süpervizör ve 3 danışan ile 10 hafta süren bir çalışmadır. Covid-19 sürecinde psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğunu düşünen 22-30 yaş arası kişilerle online ortamda gerçekleştirilmiştir. Psikolojik Danışmanlar 8 hafta boyunca haftada bir gün 45 dakika olmak üzere süpervizyon eşliğinde psikolojik destek hizmeti sunmuştur. 

hipd logo.png

Herkes İçin Psikolojik Destek yukarıda yer alan proje ve faaliyetlerin dışında başta ekip içindeki gönüllü üyeleri olmak üzere; ekip içinde ve dışında pek çok atölye, webinar, Instagram canlı yayını ve seminer gerçekleştirmiştir.

bottom of page